Spriedze papildlaikā

DSC_0080

14.maijā Zemgales Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas lakrosa čempionāta sabraukums vīriešiem. Savstarpējās spēlēs tikās Mītava/LLU – LK RJTC un Druva Dynamite – Archer Lacrosse.

Pirmajā spēlē mājnieki Mītava/LLU uzņēma LK RJTC komandu no Rīgas. Pirmajā ceturtdaļā ātru vadību spēlē ieguva Jelgavas lakrosa komanda. Ceturtdaļas turpinājumā jelgavniekiem izdevās iegūt arī nelielu pārsvaru pār pretiniekiem. RJTC pirmajā ceturtdaļā spēja izveidot vienu sekmīgu uzbrukumu un pēc spēlētām divdesmit minūtēm bija iedzinējos ar rezultātu 1:4. Otrās ceturtdaļas sākumā Mītava/LLU turpināja uzspiest savu spēli un guva vēl vienus vārtus. Tuvojoties ceturtdaļas beigām RJTC lakrosisti pārņēma iniciatīvu un ātri samazināja vārtu starpību. Ejot puslaika pārtraukumā Mītava/LLU komandai vienu vārtu pārsvars – 5:4. Otrajā puslaikā turpinājās sīva cīņa starp abām komandām. Mītava/LLU vēlreiz veica izrāvienu un palielināja rezultāta starpību līdz 4 vārtu pārsvaram un pirms noslēdzošās ceturtdaļas rezultāts 9:5. Spēles ceturtā ceturtdaļa bija pilna spriedzes. Drošo rezultāta pārsvaru Mītava/LLU nenosargāja un divas minūtes līdz spēles beigām RJTC komanda izlīdzināja rezultātu – 11:11. Pēdējās sekundēs vēl RJTC komandai bija vairākas iespējas uzvarēt spēli, tomēr tās netika realizētas. Pēc spēlētām 80 minūtēm, pēc ilgāka pārtraukuma, Latvijas lakrosa čempionāta spēlē bija nepieciešams papildlaiks, lai noskaidrotu spēles uzvarētāju. Papildlaika pirmajās četrās minūtēs pretinieku vārtiem vairāk uzbruka RJTC komanda. Vairākas vārtu gūšanas iespējas netika realizētas un rezultāts palika nemainīgs. Papildlaika otrajā pusē Mītava/LLU ātri guva vārtus un salauza RJTC komandas pretestību. Pēc gūtajiem vārtiem sekoja vēl divi precīzi vārtu guvumi un svinēta uzvara ar rezultātu 14:11.

Otrajā dienas spēlē savstarpējiem spēkiem mērojās Druva Dynamite un Archer Lacrosse komandas. Spēli abas komandas iesāka izlūkojot pretinieku aizsardzību un vārtsargu prasmes. Līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem nācās gaidīt 4 minūtes, kad ar precīzu metienu rezultātu atklāja Archer Lacrosse komanda. Druva nepalika atbildi parādā un ātri spēja atspēlēt radušos deficītu. Turpinājumā abas komandas izpildīja bīstamas uzbrukuma izspēles. Archer komanda vēlreiz izvirzījās vadībā, bet vēl ātrāk nekā iepriekš Druva atkārtoti izlīdzināja rezultātu. Pēc spēlētām 20 minūtēm neizšķirts. Otrās ceturtdaļas sākumā turpinājās bezkompromisu cīņa. Ar precīziem metieniem apmainījās abas komandas. Ceturtdaļas beigās Archer Lacrosse vairāk pārkāpa noteikumus un vairākuma izspēles izmantoja Druva Dynamite komanda, kura īsi pirms puslaika pārtraukuma palielināja pārsvaru un pēc spēlētām 40 minūtēm bija vadībā ar 6:4. Otrajā puslaikā aktīvā un spēka paņēmieniem bagātā spēlē Druva Dynamite bija pārāka. Trešajā ceturtdaļā Druvas komanda palielināja rezultāta starpību. Archer Lacrosse nespēja rast atbildi un pirms spēles pēdējās ceturtdaļas atradās iedzinējos ar 4:10. Arī pēdējās divdesmit minūtēs iniciatīva piederēja Dynamite lakrosistiem un Archer spēlētāji vien epizodiski spēja izveidot ilgstošas uzbrukuma izspēles. Druvas komanda palielināja rezultāta starpību gūstot vēl četrus vārtus uz kuriem Archer prata atbildēt ar vieniem gūtiem vārtiem, kas komandai bija vienīgie gūtie vārti otrajā puslaikā. Ar spēles beigu signālu Druva Dynamite svinēja kārtējo pārliecinošo uzvaru Latvijas lakrosa čempionāta ietvaros. Spēles beigu rezultāts 14:5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *