LATVIJAS IZLASE

Latvijas sieviešu lakrosa izlase ierindojas 17. vietā pasaules čempionātā
26.07.2013

Čempionātā piedalījās 19 sieviešu komandas. Pārliecinošu uzvaru jau otro reizi pēc kārtas svinēja Amerikas Savienoto valstu komanda, atstājot otrajā vietā Kanādas izlasi, bet trešo vietu izcīnīja Austrālija, pārspējot Anglijas izlasi. Latvijas izlase, pārspējot Zviedrijas un Honkongas valstsvienības, ierindojās 17.vietā.

Latvijas Lakrosa federācija prezidents Jānis Stērninieks debiju pasaules čempionātā uzskata par veiksmīgu: „Pēc čempionāta analizējot izlases startu, jāatzīst, ka tas ir izdevies veiksmīgs. Gan Eiropas čempionāts Amsterdamā pagājušajā gadā, gan šī gada Pasaules čempionāts ir devuši neatsveramu pieredzi, kas ir milzīgs solis Latvijas lakrosa attīstībā. Šos starptautiskos startus var uzskatīt par lakrosa panākumiem, jo sievietes lakrosu Latvijā spēlē tikai 4 gadus. Komanda parādīja raksturu,  nenobijās no pieredzējušām spēlētājām, parādīja drosmi, cīņassparu un neatlaidību. Sports nav bez līdzjutējiem, Latvijas Lakrosa federācija vēlas pateikt paldies par atbalstu un sirsnību Toronto apkaimē dzīvojošajiem latviešiem, kas bija klāt visās mūsu spēlēs.”

Latvijas sieviešu lakrosa komanda čempionātā aizvadīja pavisam 8 spēles deviņās dienās, stājoties pretim arī tādām spēcīgām komandām kā Jaunzēlandes un Īrijas izlases. Divās spēlēs otrajā kārtā izlase pārspēja  Honkongas un Zviedrijas izlases,  izcīnot uzvaras.

Regulārajās spēlēs savā apakšgrupā Latvija zaudēja spēlēs pret Īriju (5:16), Jaunzēlandi (3:25), Dienvidkoreju (5:18), Nīderlandi (5:9) un Somiju (4:6), savukārt otrā raunda spēlēs Latvijas sportistes parādīja labāku sniegumu. Spraigā spēlē pret Honkongu Latvijas izlasei izdevās uzvarēt otrajā pagarinājumā ar rezultātu 12:11. Par spēles labāko spēlētāju tika atzīta Evija Rozīte ar iegūtajiem trīs vārtiem. Nākamajā spēlē Latvijas lakrosistes pieveica zviedrietes ar 10:6. Spēles labākās spēlētājas titulu izpelnījās Valērija Druzjaka ar iegūtajiem trīs vārtiem un vienu piespēli. Dramatiska izvērtās Latvijas izlases pēdējā čempionāta spēle ar  Dienvidkoreju, ar ko jau meitenes bija tikušās regulārajās spēlēs un zaudējušas ar 13 punktu starpību. Šeit varēja salīdzināt spēlētāju izaugsmi pāris nedēļu laikā.   Līdzvērtīgā cīņā Latvijas izlase tomēr piekāpās Dienvidkorejas izlasei ar 5:7.

Latvijas izlases galvenā trenere Gretchen Lasda (ASV) par startu lielajā lakrosā saka:  „ Esot jaunākā komanda ar vismazāko pieredzi, Latvijas izlase parādīja ļoti labu spēli. Kaut arī tika piedzīvoti  zaudējumi visās savas apakšgrupas spēlēs, izlases progress bija vērojams no spēles uz spēli,  un Latvijas valstsvienība noslēdza nedēļu ar uzvarām pret Zviedriju un Honkongu otrajā kārtā. Kā galvenā trenere esmu ļoti lepna par komandu. Meitenes strādāja ārkārtīgi smagi uz laukuma un turpināja cīnīties visu nedēļu. Komanda pierādīja, ka spēlējot ar sirdi, tā uz katru nākamo spēli var būt labāka, spēcīgāka un ātrāka. Šajā turnīrā mēs redzējām, ka Latvijas sieviešu lakrosa komandai ir liels potenciāls, un es esmu optimistiski noskaņota turpmākai lakrosa kā sporta veida attīstībai Latvijā. Mēs skatāmies uz priekšu, tāpēc jāsāk gatavot konkurētspējīga komanda nākamajam Pasaules čempionātam Anglijā 2017. gadā.”

Latvijas sieviešu izlases dalībnieces šajā čempionātā bija 16 spēlētājas no 3 Latvijas klubiem – Lady Lacrosse, SLK Rīga un Libava: Līva Arāja, Aiva Baumane, Laura Baltmane, Madara Duļevska, Alise Dūne, Valērija Druzjaka, Oļesja Kordejonoka, Ligita Kupčus, Laura Liepiņa, Evelīna Meļņikova, Ieva Opoļska, Evija Rozīte, Elīna Strucka, Ieva Vilks, Līga Vilks, Elīna Vītola un 2 latviešu izcelsmes viesspēlētājas no ASV – Gretchen Lasda,  Rachel Lasda.

Komandas direktors Normunds Apinis: ” Ar tikai gadu ilgu pieredzi kā nacionālā izlase, Latvijas lakrosa komanda ir atstājusi  izcilu iespaidu uz pasaules lakrosa sabiedrību. Mūsu izaugsme, kā atzina arī spēļu vērotāji un lakrosa eksperti, bija redzama no spēles uz spēli. Jāņem vērā, ka lielākā daļa pasaules čempionātā spēlējošo komandu sportistes ir apguvušas šo spēli jau kopš 6 gadu vecuma, ir valstis, kurās lakross ir iekļauts sporta izglītības programmās gan pamatskolās, gan koledžās. Mums tā ir ļoti nopietna konkurence. Latvijas izlase uzvarēja Zviedriju un Honkongu, līdzvērtīgā līmeni spēlēja ar Somiju, Jaunzēlandi un Dienvidkoreju. Ir skaidrs, ka meitenes saprot spēli pasaules līmenī un viņās ir uzvaras gars. Turpmāk ceram piesaistīt pastāvīgus finansiālos atbalstītājus, lai varētu sagatavot komandu startam nākamajam Eiropas un pasaules čempionātiem.  Lakross ir patiesi dinamiska, atlētiska un skaista komandu spēle – un šo mēs baudījām Kanādā.”

Latvijas izlasei līdzi juta arī Kanādā dzīvojošie latvieši, par to rakstīja arī Vita Gaiķe 2013.gada 23.jūlija laikrakstā „Latvija Amerikā”:

Gados jaunās un vēl nepieredzējušās latviešu meitenes godam cīnījās, nevienā no astoņām nospēlētajām spēlēm nepiekāpjoties bez vārtu iegūšanas un liekot pretiniecēm kārtīgi pasvīst, lai tiktu līdz mūsējo vārtiem. Latvijas sieviešu izlase lakrosā izturējusi ugunskristības pasaules čempionātā. Latvijas izlases atbalstītāji no Toronto un apkārtnes, kā arī no ASV, kas šo divu nedēļu laikā sekoja līdzi spēlēm, uzmundrinot spēlētājas, ar apbrīnu skatījās uz jaunajām sportistēm, kas vienmēr saglabāja jautru noskaņu un siltu smaidu, neskatoties uz gūtajiem ievainojumiem un nogurumu. Pēc pēdējās spēles emocionālā noskaņā atvadoties no Latvijas lakrosistēm, mēs sapratām, ka par šīm meitenēm un viņu panākumiem noteikti vēl dzirdēsim arī turpmāk.”

 

Par pasaules čempionātu lakrosā

Pasaules čempionāts lakrosā šogad notika 9.reizi. Čempionāti norisinās kopš 1982.gada un to regularitāte ir ik pēc četriem gadiem. Šogad sieviešu lakross svin savu simtgadi, un šim notikumam par godu 14.jūlijā čempionāta laikā notika īpaša ceremonija.

 

Plašāka informācija par čempionātu norisi ir atrodama šeit

http://en.wikipedia.org/wiki/Women’s_Lacrosse_World_Cup

Čempionāta  rezultāti:

http://filacrosse.com/2013-womens-world-cup-championship-bracket/

Spēļu foto: http://www.flickr.com/photos/newlaxfan/sets/72157634744087656/

Latvijas izlase:  https://www.facebook.com/Lakrosaizlase

 

Latvijas sieviešu lakrosa izlase debitē pasaules čempionātā
13.07.2013


Ošavā (Kanāda) notiek pasaules lakrosa čempionāts sieviešu izlasēm, un šādā turnīrā pirmo reizi piedalās arī Latvijas valstsvienība. Kopumā pasaules čempionātā piedalās 19 izlases.

“Kaut arī lakross kā sporta veids Latvijā ir salīdzinoši nesen un sievietes to spēlē tikai piecus gadus, izaugsme ir notikusi milzīga. Meitenes mācās ātri, par ko liecina arī pēdējo divu gadu pieredze gan Latvijas turnīros, gan ārvalstu čempionātos. Ir augušas komandas zināšanas par lakrosu, un ir augusi profesionālā sagatavotība. Es zinu, ka pasaules čempionātā meitenes izbaudīs visaugstāko lakrosa spēli, būs jāspēlē ar pasaules spēcīgākajām komandām. Mūsu meitenēm piemīt aizrautība, azarts, mērķtiecība, optimisms un spēja ātri mācīties”, saka komandas galvenā trenere Grečena Lasda no ASV, kura šogad pievienojusies Latvijas Lakrosa federācijas treneru sastāvam.

Latvijas sieviešu izlases dalībnieces ir 18 spēlētājas no 3 Latvijas klubiem – Lady Lacrosse, SLK Rīga un Libava. Komandai ir trīs treneri: Grečena Lasda (no ASV, galvenā trenere), Dins Bahs (SLK Rīga) un Gints Gūtmanis (Lady Lacrosse). 2012.gadā izlase piedalījās Eiropas lakrosa čempionātā Amsterdamā, kurā tika ievērots Latvijas izlases potenciāls, bet šogad izlases meitenes spēlēja prestižajā Austrijas lakrosa turnīrā Vīnē, kurā izcīnīja 2.vietu.

Latvijas izlases spēlētājas: Līva Arāja, Aiva Baumane, Laura Baltmane, Madara Duļevska, Alise Dūne, Valērija Druzjaka, Oļesja Kordejonoka, Ligita Kupčus, Gretchen Lasda, Rachel Lasda, Laura Liepiņa, Evelīna Meļņikova, Ieva Opoļska, Evija Rozīte, Elīna Strucka, Ieva Vilka, Līga Vilka, Elīna Vītola.

Pasaules lakrosa čempionāts sievietēm norisināsies no 10.līdz 20.jūlijam Ošavā, Kanādā. Tajā piedalās 19 komandas no tādām valstīm kā Amerikas Savienotās valstis, Lielbritānija, Īrija, Austrālija, Kanāda, Japāna, Jaunzēlande, Honkonga, Koreja, Vācija, Austrija, Izraēla, Somija, Zviedrija, Nīderlande un Latvija. Latvijas sieviešu lakrosa izlase pasaules čempionātā piedalās pirmoreiz. Šobrīd spēļu kalendārs ir šāds: Latvijas komanda 11.jūlijā spēlēs ar Īriju, 12.jūlijā ar Jaunzēlandi, 13.jūlijā ar Koreju, 14.jūlijā ar Nīderlandi un 16.jūlijā ar Somiju.

Pasaules čempionāts lakrosā šogad notiek 9.reizi, tie norisinās kopš 1982.gada un to regularitāte ir ik pēc četriem gadiem. Šogad sieviešu lakross svin savu simtgadi, un šim notikumam par godu 14.jūlijā čempionāta laikā notiks īpaša ceremonija.

 

Spēles rezultātiem seko līdz: https://www.facebook.com/pages/2013-Womens-Lacrosse-World-Cup/211299182213518?fref=ts un https://www.facebook.com/Lakrosaizlase

11. 07. Latvija – Īrija 5:16

12.07. Latvija – Jaunzēlande 3:25

13.07. Latvija – Koreja 5:18

14.07. Latvija – Nīderlande 5:9

16.07. Latvija – Somija 4:6

17.07. Latvija – Honkonga 12:11

18.07. Latvija – Ziedrija

19.07. Latvija – Dienvidkoreja

 

Latvijas sieviešu lakrosa izlase pirmoreiz piedalīsies pasaules čempionātā
26.06.2013


Latvijas sieviešu lakrosa izlase 17 spēlētāju sastāvā pirmoreiz piedalīsies pasaules čempionātā, kas no 10. līdz 20. jūlijam norisināsies Kanādas pilsētā Ošavā.

Latvijas sieviešu izlases dalībnieces ir 17 spēlētājas no 3 Latvijas klubiem – Lady Lacrosse, SLK Rīga un Libava un 2 viesspēlētājas no ASV. Šobrīd izlase aktīvi apmeklē savu klubu treniņus un šīs nedēļas nogalē 28.-30.jūnijā notiks pēdējā treniņnometne Saldus novada Druvā. Komandai ir trīs treneri: Gretčena Lasda (galvenā trenere), Dins Bahs (SLK Rīga) un Gints Gūtmanis (Lady Lacrosse).

Par pasaules čempionātu lakrosā

Pasaules čempionātā šogad piedalīsies 19 valstu izlases, kopējais spēlētāju skaits gandrīz 350. Čempionātā piedalīsies komandas no Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrālijas, Kanādas, Jaunzēlandes, Japānas, Honkongas, Korejas, Izraēlas, Nīderlandes, Vācijas, Skotijas, Velsas, Anglijas, Īrijas, Austrijas, Zviedrijas, Somijas, Latvijas un Haudenosaunijas. Pēdējā minētā komanda pārstāv irokēzu pēctečus, kuru kultūrā lakross ir „asinīs”.

Pasaules čempionāts lakrosā šogad notiek 9.reizi, tie norisinās kopš 1982.gada un to regularitāte ir ik pēc četriem gadiem. Plašāka informācija par čempionātu ir atrodama šeit http://en.wikipedia.org/wiki/Women’s_Lacrosse_World_Cup

2013 World Lacrosse

Komandas pieredze

Vērā ņemama ir sieviešu komandas izaugsme, kas gūta pēdējo divu laikā. 2012.gada vasarā izlases komanda piedalījās Eiropas čempionātā Amsterdamā, kurā tika gūta milzīga pieredze. Pēc čempionāta tika atzīts, ka Latvijas izlasei ir liels potenciāls, jo sieviešu lakrosu Latvijā spēlē tikai nepilnus 5 gadus, turpretim vadošās komandas no Lielbritānijas to zina jau vairāk kā gadsimtu. Par izlases galvenajiem trumpjiem tika atzīti – mērķtiecība, komandas gars, cīņas spars un spēja ātri mācīties.

Savukārt, šogad no 30.maija līdz 2.jūnijam meitenes piedalījās prestižajā Austrijas atklātajā lakrosa turnīrā Vīnē, iegūstot godpilno 2.vietu.

Vairāk par Latvijas izlasi var uzzināt šeit: facebook.com un llf.lv

Komandai ir spēcīgs treneru sastāvs

Galvenā trenere Gretčena Lasda kļuva par izlases galveno trenerei 2013.gadā. Grečena spēlē lakrosu jau no 8 gadu vecuma. Viņa mācījās West Genesee vidusskolā Sirakūzā, Ņujorkā, kur gan sieviešu, gan vīriešu lakrosa komandas ir daudzgadīgi valsts čempioni. Pēc skolas beigšanas Lasda turpināja lakrosa spēles karjeru Hobarta un Viljama Smita koledžās. Grečena kā līderis savu komandu meistarīgi aizveda uz NCAA playoff, un viņas komanda tika nosaukta par Amerikas Pirmo komandu, viņa ieguvusi dažādus lakrosa spēles goda titulus un tādu apbalvojumu kā Patricia Price Coaches award for excellence in lacrosse in 2004. Pēc koledžas Gretčena strādāja par galveno treneri Summit High School Ņūdžersijā. Viņa arī bija operatīvais direktors XTEAM Lacrosse, kura laikā ļoti intensīvi ceļoja pa ASV, mācot un trenējot lakrosa komandas. Gretčenai ir vairāk nekā 22 gadu pieredze lakrosa spēlē un 14 gadu trenera pieredze.

Ģretčena Lasda šobrīd dzīvo Ņūdžersijā un nodarbojas ar lielu pasākumu organizēšanu. Viņas vecmāmiņa dzimusi Latvijā. Gretčena ļoti priecājas, ka viņai ir iespēja iesaistīties lakrosa attīstībā Latvijā.

Dins Bahs, bakalaura grāds sporta zinātnēs. 2002. gadā sporta skolotāju tālākizglītības kursos viestreneris no Anglijas iepazīstināja pedagogus ar lakrosa spēli, šajos kursos piedalījās arī Dins. Un jau 2003. gada septembrī, Latvijas izlases sastāvā, viņš piedalījās pirmajās sacensībās Zalcburgā „Newcomers tournament 2003”. 2004. gadā Dins Bahs, Latvijas lakrosa izlases sastāvā, piedalījās Eiropas lakrosa čempionātā Prāgā. Lakrosa trenera karjeru viņš uzsāka 2005.gadā Saldus rajona Druvā. 2007. gadā Druvas lakrosa komandas sastāvā tika izcīnīta 2.vieta Latvijas vīriešu lakrosa čempionātā.

2009. gadā Dins izveidoja pirmo sieviešu lakrosa komandu Latvijā un kļuva par tās treneri ( sieviešu lakrosa klubs „Rīga”, kas 2011.gadā, pirmajā LV sieviešu lakrosa čempionātā, izcīnīja Latvijas čempionu titulu). 2012. gadā Latvijas Lakrosa federācija Dinu Bahu iecēla par Latvijas sieviešu lakrosa izlases vecāko treneri. 2012.gadā Latvijas sieviešu lakrosa izlase, Dina Baha vadībā, pirmo reizi piedalījās Eiropas lakrosa

čempionātā, kurā ieguva 12.vietu. Paralēli sieviešu lakrosa komandu trenēšanai Dins Bahs strādā arī par jauniešu lakrosa kluba ‘’RJTC” treneri.

Gints Gūtmanis pārstāv klubu „Druvas Dynamite”, ir Latvijas izlasē kopš 2008.gada, viņa pozīcija ir vārtsargs. Gints Gūtmanis kopā ar Latvijas izlasi ir piedalījies 2008.gada Eiropas čempionātā Somijā, kurā izcīnīta 11.vieta, bet pasaules čempionātā Mančesterā – 20.vieta.

2012. gadā kļuva par galvenā trenera asistentu sieviešu izlasei Eiropas čempionātā.

2013. gadā Gints Gūtmanis tika uzaicināts kļūt par treneri Latvijas sieviešu lakrosa izlasei ceļā uz Pasaules čempionu Kanādā.

Latvijas sieviešu komanda atgriezusies no Eiropas Lakrosa čempionāta Amsterdamā
23.07.2012

Latvijas sieviešu komanda atgriezusies no  Eiropas Lakrosa čempionāta Amsterdamā

Latvijas Lakrosa sieviešu komanda ir atgriezusies no Eiropas Lakrosa Čempionāta, kas norisinājās Amsterdamā no 20.līdz 30.jūnijam.

Čempionātā piedalījās 17 vīriešu komandas un 12 sieviešu komandas no 19 valstīm. Latviju pārstāvēja sieviešu komanda, kura šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi.

Čempionātā uzvaru svinēja  Anglijas komanda, atstājot otrajā vietā Velsu, bet trešo vietu izcīnīja  Skotijas izlase. Latvijas Lakrosa sieviešu komanda čempionātā aizvadīja pavisam 9 spēles kopā ar 2 pārbaudes spēlēm deviņās dienās, stājoties pretim arī tādām spēcīgām komandām kā Velsas un Skotijas izlases. Kaut arī Latvijas sieviešu lakrosa komanda ierindojās 12.vietā, par komandas panākumiem šajā čempionātā var uzskatīt spēju mobilizēties izvirzītajiem mērķiem un līdz galam katrā spēlē parādīt vislabāko iespējamo sniegumu, tādējādi iegūstot arī sacensību tiesnešu atzinību. „Ar savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas darbu mēs likām pat galvenajiem tiesnešiem pēc pēdējās spēles piecelties, aplaudēt un pateikties mums”, saka komandas centra spēlētāja Ieva Opoļska, „Mēs esam nākotnes izlase un ar šādu domu mums jāturpina  trenēties.”

Latvijas Lakrosa federācijas prezidents Jānis Stērninieks atzīmē, ka čempionātā ir iegūta ļoti liela pieredze un „tas ir milzīgs lēciens sieviešu lakrosa attīstībā Latvijā, lakross kā komandas sporta veids ir relatīvi jauns mūsu valstī, tāpēc ikviena dalība starptautiskā mērogā mums ir liela izaugsmes pieredze”.

„Mēs esam ieguvuši pieredzi, ko nevar iegūt nevienā klubu turnīrā. Ir skaidra programma, kā mums jāstrādā šajā gadā. Mūsu izlasei bija ļoti labs iekšējais mikroklimats, kas palīdzēja turēties godam šajā čempionātā. Neviena meitene nebija spēlējusi šāda līmeņa sacensībās, komanda ir jauna”, saka komandas galvenais treneris Dins Bahs, „Komandas panākums ir tas, ka mēs esam iekļāvušies Eiropas sieviešu lakrosa apritē , un mums ir piedāvājumi piedalīties Eiropas lakrosa turnīros. Komandas spēlētājas un treneri ir ieguvuši milzīgu pieredzi. Ir redzams, kādās jomās mums ir jāstrādā: tehniskajā sagatavotībā un piespēļu izpildē, fiziskajā sagatavotībā jātrenē ātruma īpašības. Pretinieki bija ļoti ātri, bet mums bija laba fiziskā izturība. Gandrīz visās spēlēs mēs labāk aizvadījām spēles otro pusi. Mums bija laba komandas aizsardzība, bet pietrūka vārtu realizācijas.”

Dins Bahs visaugstāk novērtēja Velsas izlases sniegumu: „Tā bija patiesa bauda vērot šīs komandas lakrosa spēli, pie tam šī izlase cienīja un respektēja komandas, kuras bija spēkos vājākas. No Velsas varēja mācīties spēles taktiku gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ja mēs valstu līmenī vēlamies konkurēt ar citām izlasēm, mums ir jāattīsta sieviešu lakross jauniešu līmenī, sākot no 14 gadiem. Tikai strādājot ar jauniešu komandām, mēs nākotnē varēsim izveidot spēcīgu Latvijas sieviešu lakrosa izlasi. Ir skaidrs, ka ir veikts pareizs darbs izlases sagatavošanā.”

Ar iegūto pieredzi čempionātā dalījās arī komandas spēlētājas, atzīstot , ka ir ļoti daudz jāstrādā, tomēr visām spēlētājām ir liela apņemšanās  turpināt trenēties.

Anete Krastiņa: „ Lai gūtu panākumus lakrosā, komandai jābūt ļoti vienotai, jāuzticas viena otrai. Kaut arī spēlējām no sirds, mums ļoti daudz jāstrādā gan individuāli, gan komandā,  lai lakross arī sieviešu izpildījumā tuvāko gadu laikā kļūtu kvalitatīvāks, tehniski un taktiski tīrs.”

Katrīna Kalniņa: „Katra spēle bija kā mācību stunda. Varēja novērot, kur labāk piestrādāt pie aizsardzības, kā labāk veikt uzbrukumu. Domāju, ka vairāk jāpiestrādā pie fiziskās sagatavotības, noteikti visu laiku jāstrādā ar nūju, jātrenējas gan bumbiņas kontrolē, gan pacelšanā no zemes.”

Ieva Spradze: „Iegūta ne tikai spēļu, bet arī psiholoģiskā pieredze.”

Ieva Opoļska: Viss sagatavošanās posms lika atbildīgi mobilizēties uzstādītajam mērķim.  Ar savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas darbu  mēs kļuvām par populārāko un mīlētāko izlasi čempionāta laikā. Es darīšu visu iespējamo, lai lakrosa spēles līmenis Latvijā attīstītos. Esam pierādījuši, ka  pusgada laikā ir iespēja gandrīz no nekā tikt pie rezultāta. Tikai pieredzes trūkums mums neļāva sasniegt visus mērķus, bet mēs kopīgi priecājāmies par katru mazo “uzvaru” – iemestiem vārtiem, precīzām piespēlēm, labu aizsardzību. Esam apņēmības pilnas, lai nākamgad parādītu, kā ir izaugusi mūsu spēles prasme.”

Foto no Eiropas lakrosa čempionāta šeit. Čempionāta oficiālā mājas lapa:
http://www.ec12lacrosse.com/en/home

Un komentārs no kāda mūsu komandas fana:

„My favourites with the women’s Lacrosse is Latvia. Real Olympic spirit, being here is more important than winning. Every goal they score, and they are few and far in between, is celebrated like winning the world cup final. Players who scored are put on pedestal like they scored a hat trick or game winning goal. ”, – Alix Davidson.

Latvijas sieviešu lakrosa izlase startēs Eiropas čempionātā
14.05.2012

Latvijas Lakrosa sieviešu izlase gatavojas pirmoreiz doties uz Eiropas Čempionātu, kas notiks šovasar Amsterdamā no 20.līdz 30.jūnijam.

Čempionātā startēs 12 sieviešu izlases no Nīderlandes, Vācijas, Čehijas, Skotijas, Velsas, Anglijas, Īrijas, Šveices, Austrijas, Zviedrijas, Somijas un Latvijas. Šobrīd Latvijas sieviešu lakrosa izlases kandidātes no četriem Latvijas klubiem (SLK Rīga, LSPA/Lady Taxi, LK Mītava, LK Libava) aktīvi apmeklē koptreniņus un gatavojas lielajam izaicinājumam – Eiropas Čempionātam. Treniņus vada trīs treneri: Dins Bahs (SLK Rīga), Jānis Stērninieks (LSPA/Lady Taxi), Reinis Rozītis (SLK Libava).

Latvijas izlases galvenais treneris Dins Bahs par gatavošanos čempionātam: „Šis čempionāts Latvijas izlasei būs jaunu atklājumu un izzināšanas laiks. Interesanti būs spēlēt ar Eiropas stiprākajām komandām, jo no šīm spēlēm mēs daudz mācīsimies un iegūsim pieredzi. Mūsu komandas mērķis ir iekļūt 8 stiprāko Eiropas lakrosa komandu pulkā. 2011. gadā sieviešu lakrosa izlase piedalījās Austrian Open Lacrosse kausā, kurā ieguva 5. vietu. Pēc Austrian Lacrosse Open tiesnešu atzinuma, Latvijas izlase ir ātra un fiziski spēcīga izlase, kā arī komanda ar vislielāko potenciālu.”

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija atbalsta Latvijas Lakrosa federāciju un dod iespēju sieviešu komandai trenēties akadēmijas stadionā. LSPA rektors, Dr.paed., profesors Jānis Žīdens atzinīgi un cerīgi vērtē jaunā sporta veida attīstību līdztekus jau esošajiem un tradīcijām bagātajiem sporta veidiem.

Šogad dibinātās Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas izpilddirektors Indriķis Putniņš uzskata, ka sports ir veselīgas nācijas pamats un sportam ir jākalpo sabiedrībai, tāpēc tam ir jābūt valstiski pienācīgi novērtētam.

Jānis Stērninieks, Latvijas Lakrosa federācijas prezidents, valdes priekšsēdētājs: „Līdz šim esam piedalījušies čempionātos ar valsts vīriešu komandām – divas reizes Eiropas un divas reizes Pasaules čempionātos Čehijā, Somijā, Anglijā un Kanādā. Sieviešu izlase Eiropas čempionātā piedalīsies pirmo reizi, tas mums visiem ir liels izaicinājums, bet mēs raugāmies optimistiski.”

Lakross ir strauji augošs sporta veids gan Eiropā, gan arī Latvijā. 2003. gadā Eiropā bija 11 spēlējošas valstis, 2008. gadā – 24, bet 2011.gadā jau 31 spēlējoša valsts.Latvijas Lakrosa federācija tika izveidota 2003.gadā, tā ir Eiropas Lakrosa federācijas (ELF) un Starptautiskās Lakrosa federācijas (FIL) biedre. Latvijas Lakrosa federācija ir arī Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) biedre. Šobrīd Latvijā darbojas 7 vīriešu lakrosa komandas un četras sieviešu lakrosa komandas, astoņas interkrosa (bezkontakta lakrosa paveids) komandas un interešu grupas visā Latvijā.

Papildus informācija http://www.llf.lv/eiropas-cempionats-2012 un http://www.ec12lacrosse.com

 

Latvijas izlases kandidātes dalībai Eiropas čempionātam lakrosā

1. Līva Arāja
2. Kristīne Austere
3. Laura Baltmane
4. Madara Duļevska
5. Alise Dūne
6. Evija Foršū
7. Zane Galdiņa
8. Zane Jaundžeikare
9. Katrīna Kalniņa
10. Oļesja Kordejonoka
11. Anete Krastiņa
12. Ginta Kravale
13. Nadīne Lazdupa
14. Santa Muceniece
15. Ieva Opoļska
16. Sanita Pūpola
17. Kristīne Riše
18. Ieva Spradze
19. Elīna Strucka
20. Laura Šterna
21. Jeļena Uļjankina
22. Ieva Vitkovska
23. Marta Zāle-Zālīte
24. Laine Meņģe
07.05.2012

Latvijas sieviešu Lakrosa izlase gatavojas Eiropas čempionātam Amsterdamā 2012

Eiropas Čempionāts lakrosā 2012 norisināsies Amsterdamā (Nīderlandē) no 20. līdz 30. jūnijam, kurā piedalīsies 29 komandas no 19 valstīm.

Šobrīd Latvijas sieviešu lakrosa izlases kandidātes no četrām Latvijas komandām (SLK Rīga, LSPA/Lady Taxi, LK Mītava, LK Libava) aktīvi apmeklē koptreniņus, kas notiek Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā, un gatavojas lielajam izaicinājumam – Eiropas Čempionātam. Treniņus vada trīs treneri: Dins Bahs (SLK Rīga), Jānis Stērninieks (LSPA/Lady Taxi) un Reinis Rozītis (SLK Libava).

Pēc izlases kandidātu paziņošanas, spēlētājas turpinās aktīvi gatavoties čempionātam treniņnometnēs jau kā vienota komanda. Lai izveidotu rezultatīvu, pilnībā nobriedušu komandu, kas uzvar gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, izlase sadarbosies ar profesionālu vadības kouču, koučinga apmācību un konsultācijas uzņēmumu „Humulus” valdes locekli Ivetu Apini.

2011. gadā sieviešu lakrosa izlase piedalījās Austrian Open kausā, kurā ieguva 5. vietu. Pēc Austrian Open tiesnešu atzinuma, Latvijas izlase ir ātrākā un fiziski spēcīgākā izlase, kā arī komanda ar vislielāko potenciālu. Arī šogad izlasei ir tālejoši mērķi – iekļūt Eiropas labāko pieciniekā.

Kopumā čempionātā piedalīsies 12 sieviešu izlases:
Nīderlande, Vācija, Čehija, Skotija, Velsa, Anglija, Īrija, Šveice, Austrija, Zviedrija, Somija, Latvija.

Vairāk informācijas par Eiropas Lakrosa čempionātu varat uzzināt šeit:
http://www.ec12lacrosse.com